..
Marcin Bończa-Tomaszewski

 
 
2012-10-16
Odsłon: 710
 

Surowe sezonowe antyoksydacyjne kombo

 Warzywa powinny być zawsze obecne w Twoim menu! Zwłaszcza, jeśli masz do czynienia z warzywną ekstraklasą.

 

Nie bez powodu amerykańscy naukowcy uznają kapustę za super żywność. Zaobserwowano bowiem, że Polki, które w porównaniu do innych mieszkanek Zachodu spożywają więcej warzyw kapustnych, rzadziej chorują na raka piersi.

 

Dynia dostarcza dużą ilość potasu, beta-karoteny oraz luteinę i zeaksantynę. Większa ilość potasu pomaga zoptymalizować równowagę kwasowo-zasadową, czyli zachować zgrabniejszą sylwetkę, mocniejsze kości i mięśnie. Stosunek potasu i sodu decyduje o równowadze płynów w organizmie. Odpowiednie nawodnienie to lepsza regeneracja po wysiłku, mniejsze skurcze mięśni. Antyoksydanty usprawniają regenerację, zmniejszają ryzyko nowotworów, problemów ze stawami, wzrokiem i skórą.

 

Orzechy włoskie to klasyka gatunku odpierająca atak egzotycznej konkurencji. Słyną z dużej zawartości kwasów tłuszczowych Omega-3, argininy, minerałów i wysokiej mocy antyoksydacyjnej. Pewnie nie raz naukowcy poinformują o odkryciu następnego składnika. Ciekawe, że orzechy włoskie zawierają β-sitosterol. Oprócz tego, że pomaga wyregulować poziom cholesterolu we krwi, jest prekursorem anabolicznego sterydu Boldenone, niegdyś powszechnie wykorzystywanego w sporcie. Część ekspertów spekulowała nawet, że pozytywne wyniki testów antydopingowych to w wybranych przypadkach rezultat spożywania produktów bogatych w β-sitosterol, a nie zażywania zakazanego hormonu. Niesamowite, jaką moc ma w sobie natura.

 

Mamy jeszcze purpurową siłę fenoli o wysokiej aktywności antyoksydacyjnej z soczystych śliwek, silnie zasadotwórczy niepasteryzowany ocet jabłkowy z całą gamą minerałów i innych super związków pomagających lepiej tolerować węglowodany z posiłku.

 

Uwaga, a teraz najważniejsze!!! Nie musisz zapamiętywać żadnej z powyższych informacji. O dobrej żywności możemy pisać bez końca, ale Ty potrzebujesz tylko przygotowywać smaczne posiłki, jeść je z radością i cieszyć się z rezultatów.

 

Przepis na SZTUCE ŻYWIENIA tutaj. Zapraszam. Do dzieła!

 
 
KOMENTARZE
 
Nick *:
 k
Twoja opinia *:
 
ZAPISZ
 


Archiwum wpisów
 

Pn

Wt

Sr

Czw

Pt

So

Nd