..
Marcin Bończa-Tomaszewski

 
 
2012-11-16
Odsłon: 836
 

Skuteczne odżywianie nawet w…

 Masz motywację i pewność, że już nic nie stanie Ci na drodze do wymarzonego celu (szczupłej sylwetki, optymalnego zdrowia, sprawności na najwyższym poziomie). Mijają tygodnie, miesiące. Pojawiają się nowe wyzwania. Mnóstwo pracy, nieoczekiwane spotkania, bankiety, wyjazdy. Masz coraz mniej siły, by przygotowywać posiłki. Dopada zmęczenie, zwątpienie. W końcu porzucasz plan i wracasz do starych nieskutecznych nawyków. Czy naprawdę musi tak być?

 

Spotkania ze znajomymi, rodziną, urodziny, bankiety, święta. Wakacje, goniące terminy, mało snu, stres. Każdy musi stawić czoła takim wyzwaniom. Zatem plan żywieniowy jest tyle wart, o ile będzie możliwy do zastosowania na co dzień, w realnym życiu.

 

Wszystkie zasady SZTUKI ŻYWIENIA są bardzo skuteczne. Oczywiście, jeśli zostaną zastosowane. Wyznaczają nowy, wyższy standard nie tylko w kwestii odżywiania. Ale prawdą jest, że próba utrzymania wysokich standardów zawsze, wszędzie i za wszelką cenę bardzo często kończy się porażką, frustracją i zniechęceniem. Świat nie jest idealny, dlatego:

 

DOKONUJ NAJLEPSZEGO WYBORU W DANYM CZASIE!

 

Na przykład:

 

Wiesz, że najlepsze są świeże produkty, ale w ten weekend zapominasz przygotować porcję fasoli i warzyw. W takiej sytuacji sięgnij po fasolę z puszki i mrożone warzywa, a następnym razem pamiętaj o kulinarnych rytuałach.

 

W pracy istny młyn, zbliża się termin zakończenia projektu i nie masz czasu iść na siłownię. Stajesz przed wyborem: albo przestajesz ćwiczyć albo planujesz krótki trening np. w domu (pompki, drążek, przysiady itd.). Po ciężkim okresie wracasz do poprzedniego trybu.

 

Jesteś w trasie i skończyło się jedzenie. Jedynym miejscem jest McDonald’s… Co robisz?

 

Skuteczną strategię poznasz tutaj.

 
 
KOMENTARZE
 
Nick *:
 k
Twoja opinia *:
 
ZAPISZ
 


Archiwum wpisów
 

Pn

Wt

Sr

Czw

Pt

So

Nd