..
Marcin Bończa-Tomaszewski

 
 
2012-04-30
Odsłon: 1899
 

pyt / odp - pozbyć się tłuszczu z brzucha i tricepsów

PYTANIE

Na co dzień uprawiam różne dyscypliny sportu, w tym wspinaczkę. Czy masz jakieś rekomendacje, aby pozbyć się tłuszczu, zwłaszcza z brzucha i tricepsów? Nie wiem, ile dokładnie mam tkanki tłuszczowej, pewnie ok.15%. Staram się zrzucić zbędny tłuszcz, obciąłem kalorie, dodałem aeroby (biegam), ale idzie mi ciężko. Wiem, że tłuszcz nie spala się jednakowo z każdej części ciała, więc zastanawiam się, co mi pomoże?

 

ODPOWIEDŹ

Ważne, że jest zapał. Wystarczy utrzymać ten entuzjazm i podążać właściwą ścieżką.

 

1. Tym, co jest ci najbardziej potrzebne są dobre nawyki żywieniowe. Nie wiem, z czego ‘obciąłeś’ kalorie, ale mam nadzieję, że nie z niezbędnych tłuszczów. Upewnij się, że głównym źródłem węglowodanów są nieprzetworzone produkty, przede wszystkim warzywa i owoce.

Jeśli od dłuższego czasu jesteś na deficycie kalorycznym, to skuteczne może okazać się wykorzystanie strategii METABOLICZNEJ PULSACJI, gdzie przez 2-4 tygodnie zwiększasz kaloryczność posiłków i intensywność treningów.

 

2. Trening aerobowy zastąp treningiem interwałowym o wysokiej intensywności. Na początku 8-12 minut. Początki mogą być ciężkie (zwłaszcza, jeśli przyzwyczaiłeś się do długich treningów), ale naprawdę warto!

 

3. Upewnij się, że masz dobry plan treningowy (lub inny trening dopasowany do specyfiki twojej dyscypliny). Zgubisz tkankę tłuszczową, a siła i sprawność pozostaną.

 

4. Kluczową rolę w rozłożeniu tkanki tłuszczowej odgrywają hormony. Możesz zoptymalizować ich funkcjonowanie poprzez dostarczenie odpowiednich składników odżywczych, trening oraz styl życia. Upewnij się, że śpisz głęboko minimum 8 godzin. Na co dzień wprowadź metody relaksacji (20 minut dziennie). W SZTUCE ŻYWIENIA uczymy również tego typu skutecznych strategii i nazywamy je wieczornymi, regenerującymi i relaksującymi rytuałami.

 

Wysoce specjalistyczne strategie spalania tkanki tłuszczowej z newralgicznych punktów ciała nabierają znaczenia, gdy naprawdę chcesz się ‘wyżyłować’ i zejść poniżej 8-10%. Do tego czasu nie zawracaj sobie tym głowy. Zastosuj powyższe strategie, a zobaczysz efekty. Daj znać, jak poszło.

 

P.S.

To metody, które możesz zastosować od zaraz. Jednak zanim rozpoczniesz swoją podróż do celu, sprawdź, gdzie znajdujesz się obecnie. Upewnij się co do % tkanki tłuszczowej, wagi, swoich celów sportowych i treningowych.

 

jedz z głową, trenuj wytrwale, ciesz się z rezultatów

Marcin Bończa-Tomaszewski

 
 
KOMENTARZE
 
Nick *:
 k
Twoja opinia *:
 
ZAPISZ
 
Marcin Bończa-Tomaszewski 2012-05-02 14:47:55
W komentarzach na FB magazynu GÓRY pojawiło się pytanie: ?Chciałbym tylko wiedzieć, jakie znaczenie w utracie tkanki tłuszczowej ma relaksacja.? Odpowiadam w telegraficznym skrócie: takie metody jak relaksacja powodują przejście organizmu ze stanu sympatycznego (akcji) na parasympatyczny (spokoju) i zmniejszają poziom kortyzolu, głównego hormonu stresu, który utrudnia gubienie tkanki tłuszczowej. Pozdrawiam Marcin Bończa-Tomaszewski


Archiwum wpisów
 

Pn

Wt

Sr

Czw

Pt

So

Nd